Klawisze do laptopa – jak można je wymienić?

Wymiana klawiszy w laptopie nie jest rzeczą trudną. Jednak dla wielu z nas kłopoty może stanowić samo zdobycie odpowiednich przycisków. Trzeba bowiem wiedzieć, że na ogół nie są one sprzedawane pojedynczo. Konieczne jest więc albo zakupienie nowej klawiatury, albo uszkodzonego laptopa o takim samym układzie klawiszy, by móc dokonać przełożenia odpowiednich przycisków. Jednak sytuacja w ostatnim czasie mocno się zmieniła. Klawisze do laptopa(https://www.laptopkey.eu ) można dziś kupić w sposób niesamowicie łatwy i prosty. Sprawdźmy jak to zrobić, a także jak dokonać późniejszej wymiany uszkodzonych przycisków.

Wybieramy klawisze do klawiatury

Pierwszym co trzeba zrobić, jest udanie się na stronę klawiszedolaptopa.pl. Tam musimy odnaleźć wyszukiwarkę, w której podamy dokładne dane naszego komputera. Ważne by wszystko prawidłowo odczytać. Informacje znajdziemy najczęściej na spodniej stronie urządzenia, a interesują nas parametry takie jak marka, model i dokładny typ. Następnie sprawdzamy jaki rodzaj klawiatury posiadamy. Trzeba bowiem pamiętać, że różnić się będą klawiszy do klawiatury tradycyjnej, a tej z podświetleniem. Ta druga musi mieć prześwitujące oznaczenia, aby światło z wnętrza mogło być widoczne. Następnie otrzymujemy listę klawiszy dostępnych do kupienia, z których możemy wybrać dowolne. Możliwy jest zakup pojedynczych sztuk, co znacznie zmniejsza koszty naprawy laptopa.

Instalujemy przyciski do klawiatury

Gdy klawisze są już w naszych rękach, nie pozostaje nic innego jak zainstalować je w naszym urządzeniu. Jeżeli doszło do uszkodzenia zapadki, przycisk całkowicie odpada od klawiatury i w takiej sytuacji trzeba tylko sprawdzić, czy żadne pozostałości nie tkwią w jego gnieździe. Jeżeli nic tam nie ma, przykładamy nowy klawisz w odpowiedni sposób, po czym mocno dociskamy. Jeżeli natomiast przyciski do klawiatury uległy ukruszeniu lub złamaniu, ale wciąż trzymają się w płycie klawiatury, musimy najpierw je stamtąd wydobyć. Do tego celu dobra będzie pęseta, możemy też podważyć je pilnikiem do paznokci, albo wyjąć specjalnym ściągaczem. Montaż nowego klawisza odbywa się w analogiczny sposób.