Na czym polega regeneracja pomp hydrauliczych?

Koparki, ładowarki, a także wiele innych maszyn przemysłowych funkcjonuje przede wszystkim dzięki pompom hydraulicznym. Układy hydrauliczne stanowią więc swoiste serce maszyn, a ich sprawne działanie bez pompy nie byłoby możliwe. Niemniej jednak pompy hydrauliczne jak każde inne podzespoły po prostu z czasem się zużywają, wówczas niezbędne jest przeprowadzenie regeneracji lub naprawy. Sama regeneracja jest procesem o wiele mniej kosztownym i czasochłonnym. Na czym więc polega regeneracja pomp hydraulicznych?

Jak wygląda regeneracja pomp hydraulicznych?

Regeneracja pomp hydraulicznych czy regeneracja silnika hydraulicznego są zabiegami, które pozwolą przywrócić podzespołom pełną sprawność. W przeciwieństwie do naprawy pompy hydraulicznej, jej regeneracja jest o wiele mniej kosztowna. Tak więc jak ona przebiega? Otóż w pierwszej kolejności, specjaliści w danym zakładzie demontują pompę, a także rozkładają jej poszczególne podzespoły, by zweryfikować jej stan. Wówczas oceniany jest stopień ich zużycia, a także ocenia się, które części rzeczywiście można jeszcze regenerować, a które z nich trzeba będzie po prostu wymienić. Niemniej jednak, jeśli zapadła decyzja o konieczności wymiany pompy, wówczas zabieg ten zawsze jest uzgadniany z jej właścicielem, bowiem może on znacznie podnieść koszty całej usługi, a jednocześnie również wydłużyć czas jej realizacji. Kolejno po zakończeniu przeprowadzanych prac w ramach regeneracji pompy hydraulicznej specjalista montują ją ponownie w maszynie, a następnie sprawdza, czy całość działa bez zarzutów.

Co daje regeneracja pompy hydraulicznej?

Regeneracja pomp hydraulicznych nie tylko pozwala przywrócić odpowiednie parametry pompie, tak by znów mogła ona pracować z pełną wydajnością, ale również pozwala na znaczne wydłużenie jej żywotności. Odpowiednia pielęgnacja pompy hydraulicznej, a także dokonywanie regeneracji na czas znacznie zmniejsza również ryzyko awarii tego podzespołu w przyszłości. Jest to więc zabieg niezbędny, dla prawidłowego działania każdej maszyny.