Naprawa pompy hydraulicznej — identyfikacja zatartych części

Główną funkcją naprawy hydraulicznej jest czyszczenie, płukanie, szlifowanie i montaż części hydraulicznych. Produkty hydrauliczne dzielą się na trzy typy, a mianowicie: przerywaną dynamiczną, statyczną i dynamiczną. Gdy części pompy ulegną awarii, konieczna staje się naprawa tego systemu. Oto kilka wskazówek, jak rozpoznać zatartą część pompy:

Najczęstszym problemem są nieszczelności
Istnieje kilka symptomów, na które należy zwrócić uwagę, gdy pompa wymaga naprawy. Zazwyczaj dźwięk łomotania lub pukania jest wynikiem obecności powietrza w układzie hydraulicznym. Kiedy powietrze zostaje uwięzione w układzie hydraulicznym, tworzy stan zwany kawitacją, który może mieć negatywne konsekwencje, jeśli nie zostanie rozwiązany. Chociaż nigdy nie należy ignorować dźwięku walenia lub pukania, należy zbadać wszelkie możliwe wycieki lub inne problemy wewnętrzne. Utrzymanie układu hydraulicznego w czystości pomoże zmniejszyć ryzyko wadliwego działania pomp.

Kawitacja może szybko zniszczyć system
Kiedy bańka zapada się, powierzchnia płynu podlega serii nałożeń o różnej intensywności. Każda impozycja trwa tylko kilka nanosekund, a im większy rozmiar bąbelka, tym większa wielkość impozycji. W rezultacie kawitacja powoduje powstawanie fal uderzeniowych wokół bańki, które rozchodzą się od implodowanego bańki. W przypadku płynów hydraulicznych fale uderzeniowe mogą zniszczyć układ pompy hydraulicznej w ciągu zaledwie kilku minut.

Właściwa konserwacja
Jeśli chodzi o naprawę pompy hydraulicznej, wiedza, na co zwrócić uwagę, może mieć ogromne znaczenie. Chociaż systemy hydrauliczne są stosunkowo proste, ważne jest, aby zrozumieć, jak działają. Komponenty układu hydraulicznego są misternie ze sobą połączone, więc pęknięcie lub uszkodzenie jednego komponentu może mieć wpływ na inne. Na przykład przegrzana uszczelka cylindra może uszkodzić inne cylindry i samą pompę. Regularna konserwacja może zapobiec tym problemom, zanim się pojawią, umożliwiając pełne wykorzystanie maszyny.

Identyfikacja zatartej części pompy
Jeśli podejrzewasz zatarcie części, zacznij od zidentyfikowania źródła hałasu. Większość pomp nie wydaje hałasu, ale mogą wydawać dźwięki, jeśli jedna część jest uszkodzona lub zużyta. Hałasy wskazują również na awarie mechaniczne. Dźwięk kawitacji lub dźwięk uderzania może wskazywać na zużyte łożyska lub awarię pompy. Inne oznaki zatartej części to zardzewiałe elementy i podobne do lakieru pozostałości na wewnętrznych elementach pompy.

Regeneracja pompy hydraulicznej
Jeśli Twoja pompa hydrauliczna zepsuje się z powodu różnych czynników, możesz chcieć dowiedzieć się, jak ją naprawić samodzielnie. Na szczęście dostępnych jest kilka metod. Samodzielne wykonywanie napraw hydraulicznych oznacza, że ​​możesz używać nowych podzespołów i części, jednocześnie zmniejszając zapotrzebowanie na nowe. Co więcej, będziesz mieć dostęp do szeregu części zamiennych, które są produkowane przez te same fabryki, które produkują oryginalne. Możesz nawet ponownie wykorzystać niektóre z tych części, co pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na ogólnych kosztach naprawy.

Źródło: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/